مراحل و مدارک ثبت شرکت طراحی وب سایت

در دنیای مدرن یکی از دغدغه های صاحبان مشاغل مرتبط با کامپیوتر همچون طراحان وب سایت، طراحان اپلیکیشن، طراحان نرم افزار و شغل هایی از این قبیل، تاسیس و ثبت شرکت نرم افزاری یا ثبت شرکت طراحی وب سایت است.

با پیشرفت تکنولوژی و رفتن به سمت دنیای دیجیتال، صاحبان مشاغل در تلاش هستند تا نوع کسب و کار خود را از حالت سنتی به مدرنیته تغییر دهند.

در قدیم ویترین مغازه ها جایگاهی برای نمایش اجناس و کالاها به مشتریان بود ولی امروزه کارفرمایان و شرکت های کوچک و بزرگ محصولات و خدمات خود را از طریق رسانه های دیجیتال، وب سایت ها و شبکه های اجتماعی در معرض دید مردم قرار می دهند.

از طرفی مردم نیز به دلیل صرفه جویی در وقت و بازدید از طیف وسیعی از خدمات و محصولات در کسر کوتاهی از زمان، روز به روز گرایش بیشتری به رسانه های دیجیتال پیدا می کنند.

در این میان شرکت هایی هستند که خدمات طراحی وب سایت ارائه می دهند و بستر رسانه دیجیتال و تجارت الکترونیک را برای صاحبان مشاغل و افراد علاقمند به این حیطه فراهم می کنند.

طراحی سایت برای چه مشاغلی به کار می رود؟

بطور کلی می توانیم بگوییم که داشتن سایت در حال حاضر برای تمامی مشاغل ضروری می باشد. از سازمان های دولتی تا شرکت های خصوصی، همگی برای توسعه کسب و کار، افزایش اعتبار و معرفی خود به مخاطبانشان نیاز به یک سایت یا رسانه دیجیتال دارند.

ثبت شرکت طراحی وب سایت

ثبت شرکت طراحی وب سایت:

با توجه به اینکه روز به روز به افراد تحصیل کرده در حوزه فناوری اطلاعات و مهندسی کامپیوتر افزوده می شود. افرادی که تصمیم دارند طراحی سایت خود را به شرکتی واگذار کنند به این راحتی به هر شخصی اعتماد نمی کنند و تحقیقات جامع و کاملی را در این زمینه انجام می دهند تا طراحی سایت مجموعه ی خود را به شرکتی بسپارند.

خود شرکت طراحی وب سایت مربوطه باید سایتی جامع و کامل داشته باشد و حتی تبلیغات لازم در این حوزه را نیز انجام داده باشد که به راحتی با سرچ در گوگل دیده شود. نمونه کارهای معتبری برای ارائه داشته باشد، مکانی ثابت با پرسنلی موجه داشته باشد، در بازه ی زمانی گسترده ای در شبانه روز پشتیبانی داشته باشد، قیمت هایش در رابطه با رقبا مناسب باشد و …

اگر شما در حوزه فناوری اطلاعات، طراحی وب سایت، برنامه نویسی، پشتیبانی سایت و … فعالیت می کنید و تمایل دارید تا شرکت خود را به ثبت برسانید با موسسه تکسفیر همراه باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنیم.

مراحل ثبت شرکت طراحی وب سایت نیز همچون سایر شرکت ها انجام می شود و می تواند جزو ثبت شرکت های سهامی خاص یا شرکت های با مسئولیت محدود باشد که ثبت شرکت با مسئولیت محدود برای شرکت های طراحی وب سایت رایج تر است.

برای اخذ مجوز شرکت طراحی وب سایت باید به نظام صنفی رایانه ای مراجعه نموده و مجوز لازم را در این زمینه کسب نمایید.

شرایط ثبت شرکت طراحی وب سایت:

 1. فعالیت شرکت باید در یکی از حوزه های رایانه ای باشد.
 2. مدرک تحصیلی مدیرعامل باید حداقل کارشناسی (لیسانس) باشد.

اگر مدیر عامل دارای مدرک کارشناسی نباشد باید از نظر تحصیل در یکی از چهار گروه زیر باشد:

 • دارا بودن مدرک کاردانی کامپیوتر و ۴ سال فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات
 • دارا بودن مدرک کاردانی رشته های دیگر و ۸ سال فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات
 • دارا بودن مدرک کاردانی رشته های مرتبط و ۶ سال فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات
 • دارا بودن مدرک دیپلم و ۱۰ سال فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات
 1. ثبت شرکت در استان تقاضا شده
 2. مکان شرکت باید در استان تقاضا شده برای ثبت قرار داشته باشد.

مدارک لازم برای ثبت شرکت طراحی وب سایت:

 1. کپی شناسنامه مدیرعامل
 2. کپی مدرک تحصیلی مدیر عامل
 3. کپی اساسنامه
 4. کپی لیست بیمه
 5. روزنامه رسمی آگهی تاسیس و آگهی تغییرات
 6. کپی آخرین اظهارنامه مالیاتی
 7. کپی رتبه بندی شورای عالی انفورماتیک

پس از ارسال مدارک، نظام صنفی رایانه ای استان مورد نظر در ظرف مدت ۱۵ روز تقاضاهای ارسالی را بررسی نموده و نتیجه را اعلام می کند. در صورت تایید برای شرکت های تازه تاسیس مجوز موقت یکساله صادر می کند.

اگر شما جزو افرادی هستید که قصد ثبت شرکت طراحی وب سایت را دارید می توانید با موسسه حقوقی تکسفیر تماس حاصل نمایید تا از مشاوره رایگان کارشناسان ما برخوردار شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>